CENÍK

 Malované obrazy: uvedená cena obrazů je opravdu jen přibližná. Stanovuje se podle času který na díle strávím, dle materiálu ušlechtilých kovů, podle náročnosti techniky a počtu vrstev. Pro zlato a stříbro se určuje cena zvlášť. Práce s nimi je náročnější a materiál drahý. Je možno dodat certifikát ryzosti zlata. Uvedené ceny jsou za obrazy bez rámu.

formát 30 x 30 cm od 5.000.-
formát 40 x 40 cm od 18.000,-
formát 50 x 50 cm od 25.000,- 
formát 60 x 60 cm od 40.000,-
formát 70 x 70 cm od 50.000,-

Mandaly z písku rámované: obrazy jsou vysypávané z barevného a přírodního písku. Jsou kašírované na tvrdé lepence, rámované v jednoduchém masivním rámu beze skla. Písek je křemičitý a má odrazovou plošku. Při večerním  osvětlení odchytne zbytkové světlo a odrazí ho zpět. Obraz vypadá, že svítí sám ze sebe. Písek neopadává a obrazy mají velmi příjemnou náladu. Také jsou o dost levnější, protože jejich vznik netrvá tak dlouhou dobu. Můžu je vytvořit i luminiscenční (svítící ve tmě).
formát 30 x 30 cm 3.300.-
formát 40 x 40 cm 6.000,-
formát 50 x 50 cm 8.600,-

 Jednoduché rámy z masivu
:
 rám se upravuje přímo k obrazu. 
Má jednoduché oblejší formy z dubu, buku nebo může být z druhu dřeva na přání. Je ručně obráběný, kolorovaný a případně patinovaný.

Můžete se inspirovat zde.

Vyřezávaný rám v goetheánských formách: je to složitější proces. Rám se nejprve modeluje ze sochařské hlíny, aby se našly vhodné formy k malovanému obrazu. Poté se udělá základ rámu z masivu lipového dřeva. Pak se vyřezávají příslušné tvary podle modelu a to pouze ručně a jen dlátem. Výsledek se ještě tónuje a ošetřuje přírodními oleji nebo vosky. Takový rám je umělecké dílo, které pozvedne malbu obrazu o další level. Cena za rám je většinou dražší než za malbu obrazu, protože to chce více času na práci. Počítejte při objednávce s cenou alespoň dvojitou.

Planetární pečetě Rudolfa Steinera: jsou malovány speciální technikou s vaječným bílkem, suchým pastelem
a kovy. A jsou malovány z černého podkladu. Kovy k planetám jsou ryzí,
nejsou to směsi. Některé mi vyrábějí ručně přátelé.
 
Namalovat pečeť je časově náročná a usilím namahavá práce. Ovšem výsledek a její působení má obrovský rozměr. Pokud o pečeti uvažujete, přijďte se podívat a zažít. Pečetě maluji zhruba ve velikosti 30 x 30 cm. K pečetím jsou rámy v jednoduché formě z masivního dřeva, které se váže k planetě nebo vyřezávané z lipového dřeva.

Slunce/ zlato/ jasan, lípa
Měsíc/ stříbro/ třešeň
Venuše/ měď/ bříza
Jupiter/ cín/ javor
Mars/ železo z meteoritu a železo získané vyžíháním z pyritu/ dub
Saturn/ olovo/ buk
Merkur/ antimon/ jilm